Xhel Chicco për dhëmbët 2 në 1 (30 ml)

Pastron dhe qetëson mishrat gjatë dhe pas fazës së daljes së dhëmbëve për bebet mbi 4 muajsh.

Marka: Chicco
640Lekë
1

Përshkrimi

Veprim pastrues dhe qetësues. Ideal për t'i dhënë rehati mishrave gjatë periudhës së daljes dhëmbëve.

Bebet kanë nevojë për t'i qetësuar mishrat e dhëmbëve në fazën që u dalin dhëmbët.

Projektuar posaçërisht për mirëqenien e foshnjave, xheli i dhëmbëve është i butë për bebet, ideal për përdorim para dhe pas fazës së daljes së dhëmbëve, pasi qetëson shqetësimin e shkaktuar gjatë këtyre periudhave.

Karakteristikat qetësuese të kamomilit lehtësojnë mishrat e dhëmbëve të foshnjave.

Përmban gjithashtu Xylitol, një përbërës i njohur për veprimin e tij antibakterial në zgavrën e gojës, i cili pastron mukozën në gojë. Aplikojeni të ftohtë për të rritur efektin e lehtësimit. Mbylleni mirë pas përdorimit.

Shmangni kontaktin me sytë.

Rekomanduar nga Shoqata Italiane e Stomatologëve

Para përdorimit, ju ftojmë të lexoni me kujdes etiketat dhe paralajmërimet e treguara në paketimin e produktit

Xhel Chicco për dhëmbët 2 në 1 (30 ml): 8003670913771

Specifikimet

Kodi 148608
Marka Chicco
Mosha 4+ muaj
Përmasat e paketimit 30 ml

Produkte të ngjashme

whatsapp