Qumësht Frisolac Lactose Free

Qumësht për foshnja, përgatitet në çast, me formulë të re të përparuar.

Marka: Friso
1,580Lekë
1

Përshkrimi

Frisolac Lactose Free është formuluar posaçërisht për foshnje që janë intolerante ndaj laktozës. Ky qumësht nuk përmban laktozë

Laktoza u zëvendësua me shurup glukoze për të siguruar ekuilibrin e energjisë.

Përbërja e Frisolac Lactose Free plotëson nevojat specifike ushqyese dhe arrin te rigjalleroj foshnjat që zhvillojnë diarre akute si rezultat i gastroenteritit.

Përbërja e avancuar e Frisolac Lactose Free përmban niseshte patateje të gatuar, trigliceride me zinxhir të mesëm dhe nukleotide për të arritur trajtimin e shpejtë të diarresë akute.

Përdoret per bebet nga 0-12 muajsh.

Pesha neto: 400 gr

Specifikimet

Kodi 936016
Marka Friso
Mosha deri në 12 muaj

Produkte të ngjashme

whatsapp