Oferta e ditës

Qumesht Formule Aptamil Kindermilch 2+ vjec (800 Gr)

Përmban të gjitha vlerat ushqyese të nevojshme për zhvillimin dhe një sistem imunitar të shëndetshëm. Në sajë të pranisë së vitaminave A, C dhe D ndihmon në zhvillimin e sistemit imunitar.

Marka: Aptamil
2,160Lekë
1

Përshkrimi

Përmban LCP Milupa- një kompleks acidesh yndyrore të pangopura, marrja e të cilave është e rëndësishme në muajt e parë të jetës, duke qënë se organizmi i fëmijëve nuk i prodhon dot vetë.

Me kompleksin GOS/FOS në përmbajtje (galactose/ fructo-oligosacharide) çka e bën më të ngjashëm me qumështin e gjirit.

I krijuar duke u bazuar në një eksperiencë 40 vjeçare, qumështi Aptamil përmban të gjitha vlerat ushqyese të nevojshme për fëmijët.

Fëmijët e kësaj moshe janë shumë aktive dhe kanë nevojë për një sistem imunitar të fuqishëm! Bota ku kanë lindur femijët tanë vazhdimisht ndryshon dhe zhvillohet. Ata do të përballen me shumë mundësi, por edhe me shume sfida, prandaj vogelushët tanë duhet të zhvillojnë aftesinë e përshtatjes që në fillimet e tyre dhe të përfitojnë prej saj për gjithë jetën. Përmban: Vitamina A, C dhe D (mbështesin sistemin imunitar) Jod- I domosdoshëm për rritjen si edhe për funksionin e hormonit të tiroides Vitaminë D & Kalcium – për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave Proteina dhe vlera ushqyese të pershtatura për moshën Kombinimin tonë unik GOS/FOS Përmban vetëm Laktozë-pa shtesë sheqernash Sasi e madhe yndyrnash të pangopura

SHËNIM I RËNDËSISHËM “Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e foshnjave dhe të fëmijëve. Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera.”KUJDES! Ky produkt do të përdoret për foshnjat mbi 6 muajshe si pjesë e një diete të larmishme me ushqim shtesë. Përpara se të vendosni të plotësoni ose të zëvendesoni ushqimin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun! Eshtë e rëndësishme për shëndetin e fëmijes suaj që të ndiqni të gjitha udhëzimet e përgatitjes. Në qoftë se ju përdorni për ushqyerje një shishe me biberon, fëmija mund të refuzojë të ushqehet nga gjiri. Eshtë më higjenike ta ushqeni me gotë ose me lugë. Kjo formulë nuk përdoret për foshnja nën 6 muaj. Kutia ruhet në vend të freskët e të thatë, <25. jo në frigorifer. Ruhet deri në 3 javë pas hapjes. Formula mund të ndotet me mikroorganizma gjatë prodhimit ose përgatitjes. Ajo duhet përgatitur veçmas për çdo vakt. Qumështi i mbetur në shishe duhet flakur menjëherë.

Paketimi 800gr.

Specifikimet

Kodi 612031
Marka Aptamil
Mosha 2+ vjeç
Pesha neto 800 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp