Pure me Dardhë Plasmon - Paketimi praktik: 100 gr (+6 Muaj)

Produkt 100% natyral me vlera të larta ushqyese. Sugjerohet pas muajit të 6 të jetës.

Marka: Plasmon
180Lekë
1

Përshkrimi

Ditët e fëmijës tuaj do të jenë plot energji dhe shije, me Plasmon.

Specifikime:

 • Dardhë të përzgjedhura;
 • Pa sheqer të shtuar ( vetem sheqeri i kokrrave të dardhës dhe kosit);
 • Pa aromatizues, ngjyrues dhe konservantë të shtuar;
 • Prania e vitaminës C ndihmon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar si dhe në përthtihjen e mirë të hekurit.
Përbërësit: Pure dardhe (99.5%), lëng limoni, vitaminë C

Përdorimi:

 • Të ruhet në vende të freskëta dhe të thata;
 • Nëse nuk përdoret plotësisht, duhet të mbyllet, të ruhet në frigorifer dhe të konsumohet brenda 24 orësh.
 • Produkti sugjerohet duke filluar nga muaji i 6-të, përveç rasteve kur këshillohet ndryshe nga pediatri

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - 333 Kcal / 79 Kj
 • Yndyra - 0.5 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.1 gr
 • Karbohidrate - 18.2 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 13.1 gr
 • Proteina - 0.4 gr
 • Kripe - 0.007 gr
 • Vitamine C - 50 mg
Sasia: 100 gr.

PLASMON - PURE ME DARDHE "SPREMI E GUSTA" - 100G (+6 MUAJ): 8001040412718

Specifikimet

Kodi 760054
Marka Plasmon
Mosha 6+ muaj
Pesha neto 100 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp