Plasmon - Pure me Peshk trofte dhe me perime - 2 kavanoza x 80g (+6 Muaj)

Prania e perimeve si patatet dhe karotat e bëjnë kavanozin Plasmon një vakt të plotë dhe me vlera të larta ushqyese. Sugjerohet të përdoret pas muajit të 6 të jetës.

Marka: Plasmon
480Lekë
1

Përshkrimi

Pureja e peshkut troftë me perime është e përshtatshme për ta prezantuar e mësuar fëmijën tuaj me shije të reja.

Specifikime:

 • 100% produkt italian;
 • Nuk përmban kripë të shtuar;
 • Pa gluten;
 • Permban fileto nga peshku Trofte, te pergatitut ne avull per te ruajtur te gjitha vlerat ushqyese pa procesime te demshme
Përbërësit: Ujë, trofte (18%), perime (patate 10%, karota 3%, qepë 2.5%, kungulleshka 2.5%), niseshte misri, miell misri, vaj luledielli, lëng limoni.

Përdorimi:

 • Konsumohet në temperaturë dhome, një sasi prej gjysmë kavanozi ose një i plotë në varësi të racionit të fëmijës;
 • Te ruhet në vende të freskëta dhe të thata;
 • Te konsumohet deri në 24 orë pasi hapet.
Rrezik alergjie: Përmban peshk.

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - 291 kJ / 69 kcal
 • Yndyrna - 2.5 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.3 gr
 • Karbohidrate - 8.1 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 0.4 gr
 • Proteina - 3.6 gr
 • Kripe - 0.03 gr
Sasia: 2 x 80 gr. Kodi:8001040012550

Specifikimet

Kodi 766012
Marka Plasmon
Mosha 6+ muaj
Pesha neto 80 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp