Plasmon - Mish Kali i Homogjenizuar - 2 kavanoza x 80gr (+6 MUAJ)

Mishi i kalit, i gatuar me drithëra në avull, pa kripë të shtuar mund të jetë një nga ushqimet e ideale për fëmijët tuaj.

Marka: Plasmon
500Lekë
1

Përshkrimi

Mishi i kalit i homogjenizuar nga Plasmon, është i përshtatshëm për t'u perdorur pas muajit të 6 të jetës së fëmijës, pasi fëmija të ketë filluar tashmë ushqimet e ngurta. Përdoret në kombinim me supë ose makarona, për t'i dhënë shije dhe për të ofruar të gjitha vlerat ushqyese e nevojshme ushqyese për të vegjlit tuaj.

Specifikime:

  • Nuk përmbajnë konservues, ngjyrues apo aromatizues;
  • Pa sheqer apo kripë të shtuar;
  • Rritja e kafshëve bëhet në mënyrë natyrale, pa hormone;
  • 100% produkt italian;
  • Cilesi e garantuar nga "Oasi nella Crescita"
  • Përgatitja e mishit apo gatimit në përgjithësi bëhet në avull.

Përbërësit: Ujë, mish kali (30 %,) miell orizi (10%), lëng limoni i përqëndruar.

Përdorimi:

  • Preferohet të konsumohet në gatime me supë ose makarona (nuk përdoret si pure me vete);
  • Te ruhet në frigorifer pasi hapet, dhe të konsumohet brenda 24 orëve;
Sasia: 2 x 80 gr.

Plasmon - Mish Kali i Homogjenizuar - 2 kavanoza x 80gr (+6 MUAJ): 8001040089347

Specifikimet

Kodi 773030
Marka Plasmon
Mosha 6+ muaj
Pesha neto 80 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp