Plasmon Makarona STELLINE - 340 Gr - Për bebe +6 Muajsh

Në formën e yllit, këto makarona gatuhen thjesht, shpejt dhe janë të pasura me kalcium, hekur dhe vitaminë B.

Marka: Plasmon
260Lekë
1

Përshkrimi

Specifika:

 • Perzgjedhje delikate e grurit per cilesi qe ben diferencen
 • Gati ne 4 minuta
 • Permbajne kalcium, hekur dhe vitamina B
 • Permban gluten
 • Produkt 100% italian
Përbërësit: Miell gruri, kripera minerale (hekur, kalcium), vitamina (B1, B2, B3, B6).

Rrezik alergjie: Permban qumesht, veze.

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - Kcal 349 / Kj 1478
 • Yndyrna - 1.3 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.3 gr
 • Karbohidrate - 72.7 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 3 gr
 • Fibra - 2.4 gr
 • Proteina - 10.3 gr
 • Kripe - 0.03 gr
 • Tiamine ( Vitamine B1) - 0.7 mg
 • Riboflavine ( Vitamine B2) - 0.7 mg
 • Niacine (Vitamine B3) - 11 mg
 • Vitamine B6 - 0.6 mg
 • Kalcium - 200 mg
 • Hekur - 10 mg
Sasia: 340 gr.

Përgatitja: Për të përgatitur ushqimin e foshnjës, shtoni dy lugë gjelle STELLINE Plasmon në lëngun e vluar (200/250 ml) dhe gatuajini për 4 minuta. Për t'i përgatitur, pa ingridientë të tjerë, ziejini në 500 ml ujë të vluar për 4 minuta dhe kullojini mirë.

Sasitë mund të ndryshojnë sipas mendimit të pediatrit, sipas moshës dhe oreksit të fëmijës. Produkti sugjerohet të fillohet duke filluar nga muaji i 6, përveç rasteve kur këshillohet ndryshe nga pediatri.

Qëndrueshmëria: 24 muaj. Ruhet në një vend të thatë larg burimeve të nxehtësisë.

Plasmon Makarona STELLINE - 340 Gr (+6 MUAJ): 8001040012352

Specifikimet

Kodi 748012
Marka Plasmon
Mosha 6+ muaj
Pesha neto 340 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp