Plasmon Makarona për Fëmijë GEMMINE - 340 Gr ( +6 Muaj)

Të pasura me kalcium, hekur dhe vitaminën B, të thjeshta për t'u përgatitur dhe mund të konsumohen lehtësisht nga bebet pas muajit të 6.

Marka: Plasmon
260Lekë
1

Përshkrimi

Specifikime:

 • Kanë madhësi të përshtatshme për t'u konsumuar nga fëmijët;
 • Përgatitur vetëm me miell nga gruri i butë;
 • Përgatiten në 4 minuta;
 • Përmbajnë kalcium, hekur dhe vitamina B;
 • Përmbajnë gluten.
Përbërësit: Miell gruri, kripëra minerale, kalcium, hekur, vitaminat B1, B2, B3, B6.

Rrezik alergjie: Përmbajnë qumësht, vezë.

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - Kcal 349 / Kj 1478
 • Yndyrna - 1.3 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.3 gr
 • Karbohidrate - 72.7 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 3 gr
 • Fibra - 2.4 gr
 • Proteina - 10.3 gr
 • Kripe - 0.03 gr
 • Tiamine ( Vitamine B1) - 0.7 mg
 • Riboflavine ( Vitamine B2) - 0.7 mg
 • Niacine (Vitamine B3) - 11 mg
 • Vitamine B6 - 0.6 mg
 • Kalcium - 200 mg
 • Hekur - 10 mg

Si të përgatisim makaronat Gemmine Plasmon për bebin?

Përgatitja: Për të përgatitur ushqimin e foshnjës, shtoni dy lugë gjelle GEMMINE Plasmon në lëngun e vluar (200/250 ml) dhe gatuajini për 4 minuta. Për t'i përgatitur, pa ingridientë të tjerë, ziejini në 500 ml ujë të vluar për 4 minuta dhe kullojini mirë.

Sasitë mund të ndryshojnë sipas mendimit të pediatrit, sipas moshës dhe oreksit të fëmijës. Produkti sugjerohet të fillohet duke filluar nga muaji i 6, përveç rasteve kur këshillohet ndryshe nga pediatri.

Qëndrueshmëria: 24 muaj. Ruhet në një vend të thatë larg burimeve të nxehtësisë.

Sasia: 340 gr.

Plasmon Makarona për Fëmijë GEMMINE - 340 Gr ( +6 Muaj): 8001040017104

Specifikimet

Kodi 745075
Marka Plasmon
Mosha 6+ muaj
Pesha neto 340 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp