Plasmon Krem Orizi me Dardhe dhe Qumesht "Pappa Lattea" - 250 Gr (+4 MUAJ)

Kremi i dardhes nga Plasmon eshte i pershtatshem per t'u perdorur pas muajit te 4 te jetes, kur femijes fillojne gradualisht t'i shtohen ushqimet e para te ngurta.

Marka: Plasmon
700Lekë
1

Përshkrimi

Specifikime:

 • Burim i proteinave te qumeshtit dhe orizit;
 • Permban kalcium, vitamina B dhe C;
 • Gjendje kremoze;
 • Nuk permban gluten;
 • Pergatitet menjehere, nuk eshte nevoja per t'u zier.
Përbërësit: Pluhur qumeshti i skremuar (30%), miell orizi, sheqer, pure dardhe (100 gr produkt permban pure prej 19 gr dardhe), maltodextrine, vaj palme i qendrueshem, kripera minerale ( kalcium, fosfor, hekur), proteina qumeshti, vitamina.

Rrezik alergjie: Qumeshti.

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - Kcal 384 / Kj 1628
 • Yndyra - 3.5 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 1.7 gr
 • Karbohidrate - 70.8 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 38.7 gr
 • Fibra - 2 gr
 • Proteina - 13.4 gr
 • Kripe - 0.3 gr
 • Vitamine A - 400 mcg
 • Vitamine D - 5 mcg
 • Vitamine E - 4 mg
 • Vitamine C - 45 mg
 • Tiamine ( Vitamine B1) - 1.4 mg
 • Riboflavine ( Vitamine B2) - 1.5 mg
 • Niacine (Vitamine B3) - 10 mg
 • Vitamine B6 - 0.5 mg
 • Kalcium - 450 mg
 • Fosfor - 350 mg
 • Hekur - 7 mg
Sasia: 250 gr.

Plasmon Krem Orizi me Dardhe dhe Qumesht "Pappa Lattea" - 250 Gr (+4 MUAJ): 8001040040201

Specifikimet

Kodi 755061
Marka Plasmon
Mosha 4+ muaj
Pesha neto 250 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp