Plasmon - Kos i Lëngshëm me Dardhë "Spremi e Gusta" - 85gr (+6 M)

I përshtatshëm për cdo rast, në cdo moment të ditës. Ofrohet nëpërmjet një paketimi inovativ, të sigurt që mund të merret dhe konsumohet gjatë ditëve të angazhuara.

Marka: Plasmon
180Lekë
1

Përshkrimi

Ditët e fëmijës tuaj do të jenë plot energji dhe shije, me Plasmon.

Specifikime:

 • Dardhë të përzgjedhura;
 • Pa sheqer të shtuar ( vetem sheqeri i kokrrave të dardhës dhe kosit);
 • Pa aromatizues, ngjyrues dhe konservantë të shtuar;
 • Prania e vitaminës C ndihmon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar si dhe në përthtihjen e mirë të hekurit.
Përbërësit: Dardhë (45%), kos (30%), ujë, mollë (10%), niseshte tërshere, laktat kalciumi, lëng limoni.

Rrezik alergjie: Qumështi.

Përdorimi:

 • Të ruhet në vende të freskëta dhe të thata.
Vlerat ushqyese për 100 gr:
 • Energji - 363 Kj / 86 Kcal
 • Yndyra - 1.3 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.8 gr
 • Karbohidrate - 17 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 13 gr
 • Proteina - 1.5 gr
 • Kripe - 0.05 gr
 • Kalcium - 60 mg
Sasia: 85 gr.

Plasmon - Kos i Lëngshëm me dardhë "Spremi e Gusta" - 85gr (+6 M): 8001040416907

Specifikimet

Kodi 763078
Marka Plasmon
Mosha 6+ muaj
Pesha neto 85 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp