Plasmon - Kos i lëngshëm me banane "Spremi e Gusta" - 85 gr (+6 Muaj)

I përshtatshëm për cdo rast, në cdo moment të ditës. Ofrohet nëpërmjet një paketimi inovativ, të sigurt që mund të merret dhe konsumohet gjatë ditëve të angazhuara.

Marka: Plasmon
180Lekë
1

Përshkrimi

Përmes programit Oasis in Growth®, cilësia dhe siguria e produkteve Plasmon garantohet nga gjurmimi i plotë, në të gjitha fazat e zinxhirit të furnizimit, duke respektuar rregulloret specifike që duhet të zbatohen gjatë gjithë ciklit të prodhimit dhe specifikimet e synuara të cilësisë. Çdo frut monitorohet nga agronomë ekspertë.

Specifikime:

Përbërësit: Banane (40%), kos (25%), uje, molle (10%), niseshte tershere, laktat kalciumi, leng limoni i perqendruar.

Rrezik alergjie: Qumeshti.

Përdorimi:

 • Të ruhet në vende të freskëta dhe të thata;
 • Nëse nuk përdoret plotësisht, duhet të mbyllet, të ruhet në frigorifer dhe të konsumohet brenda 24 orësh.
 • Produkti sugjerohet duke filluar nga muaji i 6-të, përveç rasteve kur këshillohet ndryshe nga pediatri

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - 324 kJ / 77 kcal
 • Yndyrna - 1.5 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.8 gr
 • Karbohidrate - 14 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 10.4 gr
 • Proteina - 1.8 gr
 • Kripe - 0.07 gr
 • Kalcium - 60 mg
Sasia: 85 gr.

Plasmon - Kos i lëngshëm me banane "Spremi e Gusta" - 85 gr (+6 Muaj): 8001040416914

Specifikimet

Kodi 761099
Marka Plasmon
Mosha 6+ muaj
Pesha neto 85 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp