Plasmon Biskotë "dei Grandi" 5 drithërat 270 Gr

Receta ekskluzive e biskotës Plasmon 5 drithërat, e pasur me minerale dhe vitaminal të përzgjedhura, është studiuar me kujdes maksimal për të shoqëruar fëmijën në të gjitha fazat e rritjes

Marka: Plasmon
430Lekë
1

Përshkrimi

Gjithmonë është karakterizuar nga shija e saj e pangatërrueshme dhe nga cilësia e saj unike që të shkrihet lehtësisht në gojë, aq shumë e rëndësishme për fëmijën në fazat e tij të para.

Specifikimet:

 • 5 drithëra të ndryshme;
 • Shija origjinale e Plasmon-it;

Përbërësit:

 • Miell drithëra (48.1% grurë, 1.7% misër, 1.7% oriz, 1.7% elb);
 • Sheqer;
 • Vaj luledielli;
 • Amidoni i grurit;
 • Krunde gruri;
 • Thekon tërshëre (1.7%);
 • Ekstrakt i mjaltit të elbit;
 • Qumësht pluhur i skremuar;
 • Agjentët rritës (hidrogjen karbonati i natriumit, hidrogjeni karbonat i amonit, hidrogjeni natriumi pirofosfati);
 • Kripë;
 • Mund të përmbajë gjurmë të: vezëve, arrave, sojës.

Vlerat ushqyese për 100g:

Fuqia 1902 kJ / 452 kcal

Yndyrat, nga të cilat: 14.2 g

Acide yndyrore të ngopura 1.4 g

Karbohidratet, nga të cilat: 72 g

Sheqernat 23 g

Fibrat 3.3 g

Proteinat 7.0 g

Kripë 0,34 g

Për 3 biskota (33,75 g)

Fuqia 642 kJ / 153 kcal

Yndyrnat, nga të cilat: 4,8 g

Acide yndyrore të ngopura 0,5 g

Karbohidratet, nga të cilat: 24 g

Sheqernat 8 g

Fibrat 1,1 g

Proteinat 2.4 g

Kripë 0,1 g

Ruajini në një vend të freskët, të thatë, larg burimeve të nxehtësisë.

Plasmon Biskotë "dei Grandi" 5 drithërat 270 Gr: 8001040417843

Specifikimet

Kodi 733053
Marka Plasmon
Mosha 5+ vjeç
Pesha neto 270 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp