Plasmon - Biskota për fëmijë +6 Muajsh (720 gr)

Biskotat Plasmon, snack-u ideal. Përmbajnë vitamina, minerale dhe vëtem 8% acide yndyrore. Sugjerohen pas muajit të 6 të jetës.

Marka: Plasmon
780Lekë960Lekë
Ulje19%
1

Përshkrimi

Specifikime:

 • Treten lehtësisht;
 • Pa vezë, pa yndyrë shtazore, lëndë ngjyruese dhe konservuese;
 • Shije unike;
 • Përmbajnë kalcium, vitaminën B dhe hekurin që ndihmojnë në zhvillimin konjitiv (njohës) të fëmijës dhe mirëfunksionimin e sistemit imunitar.
Përbërësit: Miell gruri, sheqer, vajra vegjetale ( vaj palme i qëndrueshëm, vaj ulliri), qumësht pluhur i skremuar, niseshte gruri, agjente fryrës, karbonat kalciumi, fumarat hekuri, niacine, riboflavine, tiamine, vitaminë B6 etj.

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - Kcal 412 / Kj 1741
 • Yndyra - 8 gr
 • Nga të cilat të saturuara - 1 gr
 • Te monosaturuara - 5.2 gr
 • Te polisaturuara - 1.3 gr
 • Karbohidrate - 81.9 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 21 gr
 • Fibra - 0.5
 • Proteina - 4.5 gr
 • Kripe - 0.6 gr
 • Tiamine - 0.5 mg
 • Riboflavine - 0.8 mg
 • Niacine - 9 mg
 • Vitamine B6 - 0.7 mg
 • Kalcium - 240 mg
Pesha neto: 720 gr.

PLASMON - BISKOTA PER FEMIJE +6 MUAJSH - 720GR: 8001040418277

Specifikimet

Kodi 769022
Marka Plasmon
Mosha 6+ muaj
Pesha neto 720 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp