Plasmon Biberoni Biskota për Bebe që treten në qumësht (4+ m) 600 Gr

Shumë të shijshme dhe të pëlqyeshme për bebet. Treten lehtësisht, duke i dhënë shije dhe gjendje më të ngurtë qumështit. Të pasura me lëndë ushqyese.

Marka: Plasmon
960Lekë
1

Përshkrimi

Janë të pasura me kalcium i cili ndihmon në zhvillimin e kockave dhe dhëmbëve, hekur, për zhvillimin normal konjtiv (njohës) dhe vitamina për ta shoqeruar gjatë rritjes.

Plasmon shoqëron fëmijën tuaj në zbulimin e aromave dhe shijeve të reja.

Karakteristikat

  • Prodhuar në Itali. Miellrat italiane.
  • Projektuar për të garantuar tretshmëri të shkëlqyer dhe për t'i dhënë qumështit shije dhe vlera ushqyese.
  • Pa vaj palme.

Përbërësit: Miell drithërash (grurë, oriz), sheqer, vaj luledielli, qumësht pluhur i skremuar, ekstrakt elbi, agjentë fryrës (karbonat amoni, hidrogjen karbonat natriumi, difosfat natriumi), karbonat kalciumi, emulgator: lecitin luledielli, aromatizues, hekur fumarat, niacinë, riboflavinë, tiamine, vitaminë B6.

Vlerat ushqyese

Energjia 1776 kJ / 421 kcal

Yndyra, nga të cilat: 9.5 g

Acide yndyrore të ngopura 2 g

Karbohidratet (p.d.), nga të cilat: 74,4 g

Sheqerna 21,0 g

Fibër 2.3 g

Proteina 8.3 g

Kripë 0,5 g

Tiaminë (Vitamina B1) 0.5 mg

Riboflavin (Vitamina B2) 0.8 mg

Niacin (Vitamina B3) 9 mg

Vitamina B60.7 mg

Kalcium 290 mg

Fosfor 175 mg

Hekur 6 mg

Plasmon Biberoni Biskota që treten në qumësht (4m+) 600 Gr: 8001040418420

Specifikimet

Kodi 735089
Marka Plasmon
Mosha 4+ muaj
Pesha neto 600 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp