Plasmon AR1 i Ri për qëllime mjekësore - Për bebe 0-6 Muajsh

Plasmon AR 1 është i përshtatshëm si ushqim për qëllime të veçanta mjekësore dhe duhet të përdoret vetëm nën mbikëqyrjen e mjekut. AR 1 është krijuar posaçërisht për trajtimin e problemeve gastro-ezofagiale.

Marka: Plasmon
2,530Lekë2,750Lekë
Ulje8%
1

Përshkrimi

Formula e tij përmban miellin e farës së carob, që i jep një trashësi natyrale e rrit viskozitetin e tij. Ofrohet në paketimin 350 gramë.

Karakteristikat

  • Që nga lindja. Ushqim për qëllime të veçanta mjekësore. AR 1 duhet të përdoret vetëm nën mbikëqyrje mjekësore.
  • Krijuar posaçërisht për trajtimin e problemeve gastro-ezofagiale.
  • Qese në kuti me etiketë të hapur dhe të mbyllur.
  • Plasmon AR1 është një ushqim më i dendur se qumështi i zakonshëm për foshnjat: prandaj rekomandohet përdorimi i biberonave me vrima me madhësi të përshtatshme për të lehtësuar fluksin e qumështit të thithur.

Përbërësit: Qumësht me 3.2% yndyrë (68%), pluhur hirrë të demineralizuar, vajra bimorë (luledielli me oleik të lartë, farë rapese, luledielli, kokos, agjent sekuestrues: acid limoni), maltodextrin, trashës: mielli i farës së carob, laktozë nga qumështi, kripëra minerale (klorur kaliumi, citrat kaliumi, citrat natriumi, klorur magnezi, karbonat kalciumi, sulfat zinku, sulfat kuponi, sulfat mangani, jodur kaliumi, seleniti natriumi), DHA (vaj rrjedh nga mikroalga Schizochytrium sp.), mikrokapsula Lipocal® (fosfat kalciumi tribasik, emulsifikues: lecitin soje), vitamina (vitaminë C, vitaminë E, acid pantotenik, niacinë, riboflavinë, vitaminë A, tiaminë, vitaminë B6, acid folik, vitaminë K, biotinë, vitaminë D, vitaminë B12), mikrokapsula Lipofer® (niseshte misri, pirofosfat ferrik, emulgator: lecitin luledielli), bitartrat koline, inozitol, taurinë, emulgues: lecitin soje; nukleotidet (citidin-5'-monofosfat, adenozin-5'-monofosfat, uridin-5'-monofosfat, inozinë-5'-monofosfat, guanosinë-5'-monofosfat), L-karnitinë.

Plasmon AR1 për qëllime mjekësore - Për bebe 0-6 Muajsh: 8001040198162

Specifikimet

Kodi 716092
Marka Plasmon
Mosha deri në 6 muaj
Pesha neto 340 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp