Plasmon Alidiar Adults 1,2 (350 Gr) 1-6 M

Qumësht pluhur i destinuar për përdorim nga foshnjat në rastet e diarresë akute. Alidiar AD, falë përmbajtjes së fibrave në fruta dhe pranisë së miellit të orizit, ndihmon për të nxitur normalizimin e shpejtë të jashtëqitjeve

Marka: Plasmon
2,190Lekë
1

Përshkrimi

Qumësht pluhur i destinuar për përdorim nga foshnjat kundër diarresë akute. Alidiar AD, falë përmbajtjes së fibrave në fruta dhe pranisë së miellit të orizit, ndihmon për të nxitur normalizimin e shpejtë të jashtëqitjeve.

I përshtatshëm si burimi i vetëm i ushqimit, për ushqyerjen e veçantë të foshnjës nga muaji i 1-të deri në muajin e 6-të të jetës.

Nuk mund t'u jepet foshnjave më të vogla se 1 muaj.

Nga muaji i 6-të e tutje dhe i kryer pasi që zvogëlimi i tyre duhet të jetë pjesë e një diete të larmishme dhe nuk mund të përdoret si burim i vetëm i të ushqyerit.

Fillimi i heqjes së qumështit duhet të bëhet vetëm me këshillën e pediatrit.

Përbërësit: Qumësht i skremuar, vajra bimorë (palme, soje ), maltodextrin, miell orizi, niseshte misri, pluhur mollë, koncentrat proteina hirre, pluhur banane, MCT (trigliceride me acide yndyrore), proteina hirrë e qumështit të pasur me alfa-lactalbumin, kripëra minerale (citrati i natriumit, karbonat kalciumi, klorur kaliumi, sulfat zinku, sulfat bakri, jodur kaliumi, sulfat mangani, seleniti natriumi), vitamina (vitaminë C, vitaminë E, acid pantotenik, niacinë, tiaminë, riboflavinë, vitaminë B6, vitaminë A, acid folik, vitaminë K, biotinë, vitaminë D, vitaminë B12), inozitol, L-cisteinë, Lipofer® (niseshte misri, pirofosfat hekuri, emulsifikues: lecitin soje), taurinë, emulsifikues: lecitina e sojës .

Plasmon Alidiar Adults 1&2 (350 Gr) 1-6 M: 8001040099155

Specifikimet

Kodi 720060
Marka Plasmon
Mosha 1 muaj - 6 muaj
Pesha neto 350 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp