Makarona Plasmon FILI D'ANGELO - 340 gr (+6 MUAJ)

Përgatitur me miell gruri të përzgjedhur, makaronat FILI D'ANGELO janë të buta në gojë për t'i ndihmuar fëmijët tuaj të përtypen lehtësisht. Pergatiten shpejt dhe thjesht, dhe përfaqësojnë një vakt me vlera ushqyese për fëmijën.

Marka: Plasmon
260Lekë
1

Përshkrimi

 • Perzgjedhje delikate e grurit per cilesi qe ben diferencen
 • Gati ne 4 minuta
 • Permbajne kalcium, hekur dhe vitamina B
 • Permban gluten
 • Produkt 100% italian
Përbërësit: Miell gruri, kripera minerale (hekur, kalcium), vitamina (B1, B2,B3, B6).

Rrezik alergjie: Permban qumesht, veze.

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - Kcal 349 / Kj 1478
 • Yndyra - 1.3 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.3 gr
 • Karbohidrate - 72.7 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 3 gr
 • Fibra - 2.4 gr
 • Proteina - 10.3 gr
 • Kripe - 0.03 gr
 • Tiamine ( Vitamine B1) - 0.7 mg
 • Riboflavine ( Vitamine B2) - 0.7 mg
 • Niacine (Vitamine B3) - 11 mg
 • Vitamine B6 - 0.6 mg
 • Kalcium - 200 mg
 • Hekur - 10 mg

Si të përgatisim makaronat e bebit?

Përgatitja: Për të përgatitur ushqimin e foshnjës, shtoni dy lugë gjelle Fili d'Angelo Plasmon në lëngun e vluar (200/250 ml) dhe gatuajini për 4 minuta. Për t'i përgatitur, pa ingridientë të tjerë, ziejini në 500 ml ujë të vluar për 4 minuta dhe kullojini mirë.

Sasitë mund të ndryshojnë sipas mendimit të pediatrit, sipas moshës dhe oreksit të fëmijës. Produkti sugjerohet të fillohet duke filluar nga muaji i 6, përveç rasteve kur këshillohet ndryshe nga pediatri.

Qëndrueshmëria: 24 muaj. Ruhet në një vend të thatë larg burimeve të nxehtësisë.

Sasia: 340 gr. Kodi:8001040012369

Specifikimet

Kodi 751061
Marka Plasmon
Mosha 6 muaj - 6 vjeç
Pesha neto 340 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp