Makarona për Fëmijë Plasmon MACCHERONCINI - 340 Gr (+10 Muaj)

Permbajne miell gruri te bute dhe miell bollguri te forte, kalcium, hekur dhe vitaminen B. Pergatiten shpejt dhe mund te kombinohen me produkte te tjera Plasmon, per larmishmeri shijesh.

Marka: Plasmon
260Lekë
1

Përshkrimi

Specifikime:

 • Perzgjedhje delikate e grurit per cilesi qe ben diferencen
 • Gati ne 5 minuta
 • Permbajne kalcium, hekur dhe vitamina B
 • Permban gluten
 • Produkt 100% italian
Përbërësit: Miell bollguri i forte (49.8%), miell gruri i bute (49.7%), kripera minerale (hekur, kalcium), vitamina (B1, B2, B3, B6).

Rrezik alergjie: Permban qumesht, veze.

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - Kcal 349 / Kj 1478
 • Yndyrna - 1.3 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.3 gr
 • Karbohidrate - 72 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 3 gr
 • Fibra - 2.4 gr
 • Proteina - 10.3 gr
 • Kripe - 0.03 gr
 • Tiamine ( Vitamine B1) - 0.7 mg
 • Riboflavine ( Vitamine B2) - 0.7 mg
 • Niacine (Vitamine B3) - 11 mg
 • Vitamine B6 - 0.6 mg
 • Kalcium - 200 mg
 • Hekur - 10 mg

Si të përgatisim makaronat e bebit +10 muajsh?

Përgatitja: Hidhni 2-3 lugë çaji të mbushura me Maccheroncini Plasmon në 500 ml ujë të vluar, për 5 minuta dhe kullojeni mirë. 1 lugë gjelle korrespondon me rreth 12g. Sasitë mund të ndryshojnë sipas mendimit të pediatrit, sipas moshës dhe oreksit të fëmijës.

Produkti sugjerohet të përdoret duke filluar nga muaji i 10-të, përveç rasteve kur këshillohet ndryshe nga pediatri.

Të ruhet në një vend të thatë, larg burimeve të nxehtësisë.

Sasia: 340 gr.

Makarona për Fëmijë Plasmon MACCHERONCINI - 340 Gr (+10 Muaj): 8001040032275

Specifikimet

Kodi 750053
Marka Plasmon
Mosha 10+ muaj
Pesha neto 340 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp