Makarona për bebe Plasmon SABBIOLINA - 320 Gr (+4 Muaj)

Përgatiten shpejt dhe mund të përdoren që në fazat e para të ushqyerjes me ushqime të ngurta. Përmbajne kalcium, hekur dhe vitaminën B.

Marka: Plasmon
260Lekë
1

Përshkrimi

Specifikime:

 • Perzgjedhje delikate e grurit per cilesi qe ben diferencen
 • Gati ne 2 minuta;
 • Permbajne kalcium, hekur dhe vitamina B
 • Permban gluten
 • Produkt 100% italian
 • Te lehta per t'u gelltitur, te vogla dhe te buta ne konsistence
Përbërësit: Miell gruri, kripera minerale (hekur, kalcium), vitamina (B1, B2, B3, B6).

Rrezik alergjie: Permban qumesht, veze.

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - Kcal 345 / Kj 1462
 • Yndyrna - 1.3 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.2 gr
 • Karbohidrate - 70.7 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 10.7 gr
 • Fibra - 4.2 gr
 • Proteina - 10.5 gr
 • Kripe - 0.03 gr
 • Tiamine ( Vitamine B1) - 0.7 mg
 • Riboflavine ( Vitamine B2) - 0.7 mg
 • Niacine (Vitamine B3) - 11 mg
 • Vitamine B6 - 0.6 mg
 • Kalcium - 200 mg
 • Hekur - 10 mg
 • Maltodextrine - 10 gr
Sasia: 320 gr.

Përgatitja: Hidhni 1-2 lugë çaji të mbushura me SABBIOLINA Plasmon në 200-250 ml ujë të vluar, për 2 minuta. Duhet të konsumohet pasi të gatuhet në ujë të vluar pasi është një produkt me bazë mielli. Sasitë mund të ndryshojnë sipas mendimit të pediatrit, sipas moshës dhe oreksit të fëmijës.

Produkti sugjerohet të përdoret duke filluar nga muaji i 4-t, përveç rasteve kur këshillohet ndryshe nga pediatri.

Të ruhet në një vend të thatë, larg burimeve të nxehtësisë.

Makarona për bebe Plasmon SABBIOLINA - 320 Gr (+4 Muaj): 8001040011607

Specifikimet

Kodi 749090
Marka Plasmon
Mosha 4+ muaj
Pesha neto 320 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp