Krem me Drithëra, Mollë dhe Qumësht Plasmon "Pappa Lattea" - Për bebe +4 Muaj (250 gr)

Kremi me mollë, qumësht dhe miell orizi, i përsosur si mesvakt, me vlera të larta ushqyese për të vegjlit pas muajit të 6 të jetës, periudhë kur dieta e tij duhet të bëhet më e larmishme.

Marka: Plasmon
700Lekë
1

Përshkrimi

Specifikime:

 • Burim i proteinave të qumështit dhe orizit;
 • Përmban kalcium, vitamina B dhe C;
 • Gjendje kremoze;
 • Nuk përmban gluten;
 • Përgatitet menjëherë, nuk është nevoja për t'u zier.
Përbërësit: Pluhur qumështi i skremuar (30%), miell orizi, sheqer, pure molle ( 100 gr produkt përmban pure prej 18gr molle), maltodextrine, vaj palme i qëndrueshëm, kripëra minerale ( kalcium, fosfor, hekur), proteina qumështi, vitamina.

Rrezik alergjie: Qumështi.

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - Kcal 384 / Kj 1625
 • Yndyrna - 3.5 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 1.7 gr
 • Karbohidrate - 73.9 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 38.7 gr
 • Fibra - 1.9 gr
 • Proteina - 13.2 gr
 • Kripe - 0.3 gr
 • Vitamine A - 400 mcg
 • Vitamine D - 5 mcg
 • Vitamine E - 3.6 mg
 • Vitamine C - 45 mg
 • Tiamine ( Vitamine B1) - 1.4 mg
 • Riboflavine ( Vitamine B2) - 1.5 mg
 • Niacine (Vitamine B3) - 10 mg
 • Vitamine B6 - 0.6 mg
 • Kalcium - 450 mg
 • Fosfor - 300 mg
 • Hekur - 7 mg
Sasia: 250 gr.

Krem me Drithëra, Mollë dhe Qumësht Plasmon "Pappa Lattea" - Për bebe +6 Muaj (250 gr): 8001040040928

Specifikimet

Kodi 754017
Marka Plasmon
Mosha 4+ muaj
Pesha neto 250 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp