Krem Dritherash, Miser, Oriz, Tershere Plasmon - 230 gr (+4 Muaj)

Burim i mire fibrash, vitaminash dhe kalciumi. Sugjerohet te perdoret tek bebet pas muajit te 4-t.

Marka: Plasmon
510Lekë
1

Përshkrimi

Specifikime:

 • Burim fibrash
 • Permban vitamina B dhe kalcium
 • Me shije te pershtatshme per ushqimin e pare te bebit tuaj
 • Nuk permban gluten
Përbërësit: Miell misri dhe orizi (71%), miell tershere (14%), fiber dietik (inuline), kripera minerale ( kalcium dhe fosfor), vitamina.

Rrezik alergjie: Qumeshti.

Vlerat ushqyese për 100 gr:

 • Energji - Kcal 373 / Kj 1582
 • Yndyra - 1.3 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.5 gr
 • Karbohidrate - 82.6 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 1 gr
 • Fibra - 3.7 gr
 • Proteina - 6 gr
 • Kripe - 0.01 gr
 • Vitamine C 45 mg
 • Tiamine ( Vitamine B1) - 1 mg
 • Riboflavine ( Vitamine B2) - 1.2 mg
 • Niacine (Vitamine B3) - 16 mg
 • Vitamine B6 - 0.6 mg
 • Acid Pantothenik - 4.6 mg
 • Kalcium - 400 mg
 • Fosfor - 300 mg
Sasia: 230 gr.

Krem Dritherash, Miser, Oriz, Tershere Plasmon - 230 gr (+4 Muaj): 8001040415986

Specifikimet

Kodi 753063
Marka Plasmon
Mosha 4+ muaj
Pesha neto 230 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp