Kos i Lëngshëm me Mollë dhe Luleshtrydhe - 85gr (+6 Muaj)

Produkt 100% natyral me vlera të larta ushqyese. Sugjerohet pas muajit të 6 të jetës.

Marka: Plasmon
170Lekë
1

Përshkrimi

Specifikime:

 • 100% fruta te zgjedhura me cilesi maksimale
 • Pa sheqer të shtuar ( vetem sheqeri i kokrrave të dardhës dhe kosit);
 • Pa aromatizues, ngjyrues dhe konservantë të shtuar;
 • Prania e vitaminës C ndihmon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar si dhe në përthtihjen e mirë të hekurit.

Përbërësit: Molle (54%), kos (30%), luleshtrydhe (20%), niseshte tershere, laktat kalciumi, leng limoni.

Përdorimi:

 • Të ruhet në vende të freskëta dhe të thata;
 • Nëse nuk përdoret plotësisht, duhet të mbyllet, të ruhet në frigorifer dhe të konsumohet brenda 24 orësh.
 • Produkti sugjerohet duke filluar nga muaji i 6-të, përveç rasteve kur këshillohet ndryshe nga pediatri
Vlerat ushqyese për 100 gr:
 • Energji - 328 Kcal / 78 Kj
 • Yndyra - 1.8 gr
 • Nga te cilat te saturuara - 0.5 gr
 • Karbohidrate - 14.5 gr
 • Nga te cilat sheqerna - 9.9 gr
 • Proteina - 0.9 gr
 • Kripe - 0.03 gr
 • Kalcium - 60 mg
Sasia: 85 gr.

Kos i Lëngshëm me Mollë dhe Luleshtrydhe - 85gr (+6 MUAJ): 8001040415108

Specifikimet

Kodi 759067
Marka Plasmon
Mosha 6+ muaj
Pesha neto 85 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp