HiPP - QULL APO MUHALEBI ME MOLLË PËR BEBE 4+ MUAJSH - 250G

Muhalebia apo qulli i mollës i markës së mirënjohur HiPP,  është një ushqim me vlera të larta ushqimore për bebet që nga muaji i 4-t i jetës. Drithërat përbërëse janë lehtësisht të tretshme, dhe ofrohet për të vegjlit tuaj në paketimin 250 gramë.

Marka: HiPP
590Lekë
1

Përshkrimi

Përbërësit: hirrë*, milell orizi*23%, pure molle*15%, qumësht pluhur i skremuar*15% , miell meli*, 10% vajra bimore*(vaj palme*, vaj kolze*, vaj luledielli*), ekstrakt molle, karbonat kalciumi, vitaminën C, difosfat hekuri, vitaminën E, vitaminën B1, vitaminën A, jodur kaliumi, vitaminën D.

  • prodhim organik
  • Vaj palme organik i certifikuar nga autoritetet e pavaruara kontrolluese
  • Nuk përmban koncentrat lengjesh, gluten, sheqer shtesë, aromatizues, ngjyrues, konservant
  • drithërat janë lehtësisht të tretëshme (nuk përmbajnë gluten)
  • sheqernat janë natyrale të përbërësve të formulës
  • të përcaktuara sipas ligjit.
Pesha neto: 250g

Përdorimi: Eshtë e rëndësishme për shëndetin e foshnjes suaj ti kushtoni vëmëndje sasisë dhe përgatitjes. Gjithmonë ushqeheni foshnjen tuaj me lugë. Mbylleni qesen pas çdo përdorimi, vendoseni në vend të pastër dhe në temperaturë ambjenti. Të përdoret brenda 3-4 javë. Nuk duhet të ngohet në mikrovalë(rrezik nga djegia). Bëni kontrolle të vazhdushme dentare pas daljes së dhëmbëve të parë.

Përdoret për foshnje nga muaji 4.

Përgatitja:

  1. Vloni ujin dhe e lini të ftohet deri në 50°C.
  2. Vendosni sasinë e rekomanduar të muhalebisë (sipas tabelës) në një enë.
  3. Shtoni ujin e vluar sipas tabelës dhe përzieni.
  4. Lëreni të arrijë konsistencën e duhur para se ta konsumoni. Kontrolloni temperaturen.
Të përdoret përpara: Shiko datën në paketim Prodhuar në Gjermani.

Eksportues: HiPP Austria GmbH, 4810. HiPP - QULL APO MUHALEBI ME MOLLË PËR BEBE 4+ MUAJSH - 250 GRAMË: 9062300130925

Specifikimet

Kodi 738018
Marka HiPP
Mosha deri në 24 muaj
Pesha neto 250 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp