HiPP ORGANIC 1 | FORMULË PËR BEBE 0-6 MUAJSH - 800 GR

Qumështi i formulës HiPP Organic 1 është  krijuar posaçërisht për nevojat e foshnjes suaj. Formula HiPP Organic 1 përdoret që nga lindja e në vazhdim si ushqimi fillestar ose si një zëvendësues i qumështit të gjirit. Prodhim organik, pa përbërës të modifikuar gjenetikisht (në përputhje me Rreg....

Marka: HiPP
2,520Lekë2,800Lekë
Ulje10%
1

Përshkrimi

Përbërësit: qumësht i skremuar*, hirrë*, vajra bimore*(vaj palme*, vaj kolze*, vaj luledielli*), laktozë*, LCP1 * (vaj peshku, vaj bimor nga Mortierella ), karbonat kalciumi, klorur kaliumi, L- tirozinë, vitamin C, L- fenilalanin, sulfat zinku, L-triptofan, sulfat hekuri, stabilizues acid laktik, inozitol, niacin, acid pantotenik, kompleks lizinë-bakër, vitamin E, vitamin B1, vitamin A, vitamin K, vitamin B6, jodur kaliumi, acid folik, sulfat magnezi, vitamin B2, selenat natriumi, vitamin D, biotin, vitamin B12.

  • prodhim organik
  • LCP- Acide yndyrore varg-gjatë të pangopura
  • Vaj palme organik i certifikuar nga autoritetet e pavaruara kontrolluese
  • Pa përbërës të modifikuar gjenetikisht (në përputhje me Rregulloren e Bujqësisë Organike)
Pesha neto: 800 gramë. Përdorimi: HiPP Organic 1 është krijuar posaçërisht për nevojat e foshnjes suaj nga lindja e në vazhdim si ushqim fillestar ose si një zëvendësim i qumështit të gjirit. Udhëzime për përgatitje: Ju lutem kushtojni vëmëndje udhëzimeve kur përgatisni formulën për foshnjet. Përgatitja e gabuar si dhe ruajtja e qumështit të përgatitur në shishe për një kohë më të gjatë mund të shkaktojë dëme shëndetësore, si për shembull rritja e baktereve të padëshiruara. Për këtë arsye përgatitni gjithmonë ushqim të freskët për çdo vakt dhe konsumojeni menjëherë. Mos përdorni qumësht të ngelur nga shishet e mëparshme. Pastroni me kujdes shishen ose biberonin. Paketimin e hapur mbylleni mirë pas çdo përdorimi, të ruhet në vend të thatë dhe temperaturë ambjenti, të konsumohet brenda tre javësh. Qumështi nuk duhet të ngrohet në mikrovalë (rrezik nga djegia). Ju lutem sigurohuni që paketimi të jetë i padëmtuar para përdorimit. Përgatitja:
  1. Vloni ujin e pijshëm dhe lëreni të ftohet përafërsisht 40°-50°C.
  2. Shtoni 2/3 e ujit të përgatitur brenda biberonit.
  3. Lugën matëse mbusheni sipas sasisë së rekomanduar.
  4. Mbusheni biberonin dhe tundeni.
  5. Shtoni ujin e mbetur dhe tundeni përsëri disa herë.
  6. Lëreni të ftohet në temperaturë ambjenti (përafërsisht 37°C).
Sikurse qumështi i gjirit edhe qumështi i formulës përmban karbohidrate. Ato janë pjesë e rëndësishme e dietës së foshnjes. Kontakti i vazhdueshëm i dhëmbëve të fëmijës suaj me ushqime që përmbajnë karbohidrate, mund të çojnë në prishjen e tyre. Ju lutem konsultohuni me mjekun tuaj! Të përdoret përpara: Shiko datën në paketim Prodhuar në Gjermani. Eksportues: HiPP Austria GmbH, Theresienthalstrasse 68, 4810 Gmunden, Austri. Shënim: Ushqimi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e fëmijëve. KUJDES! Ky produkt do të përdoret për foshnjat nën 6 muajshe. Përpara se të vendosësh të plotësosh ose të zëvendësosh ushqimin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun. HiPP ORGANIC 1 - FORMULA PËR BEBE 0-6 MUAJSH - PAKETIMI 800 GRAMË: 9062300133971

Specifikimet

Kodi 680047
Marka HiPP
Mosha deri në 6 muaj

Produkte të ngjashme

whatsapp