HiPP MUHALEBI ME FRUTA PËR BEBE 6+ MUAJSH - 250G

Muhalebi HiPP me fruta për të përgatitur një vakt të pasur me vlera ushqyese për vogëlushët tuaj, që nga muaji i 6 i jetës. Nuk përmban sheqer shtesë, aromatizues, ngjyrues, lëndë konservuese.

Marka: HiPP
590Lekë
1

Përshkrimi

Një prodhim organik, i pasur me drithëra, fruta dhe vlera të shumta ushqyese. Ofrohet në paketimin 250 gramë për të vegjlit tuaj.

Përbërësit: 45% qumësht formule*(hirrë*, vajra bimore*(vaj palme*, vaj kolze*, vaj luledielli*), qumësht pluhur i skremuar, miell misri, vitamin C, sulfat hekuri, sulfat zinku, vitamina E, niacin, acid pantotenik, vitamina B1, vitamina A, jodur kaliumi, vitamina B6, vitamina B2, acidi folik, vitamina K, selenat natriumi, sulfat bakri, vitamina D, biotin) semolina, hirrë, 13% fruta* (koncentrat nga lëngu i mollës, koncentrat nga lëngu i dardhës, banane, pjeshkë), qumësht pluhur I skremuar, miell orizi, karbonat kalciumi, ekstrakt molle, ekstrakt portokalli dhe vitaminën D.

  • prodhim organik
  • vaj palme organik i certifikuar nga autoritetet e pavaruara kontrolluese
  • drithërat përmbajnë gluten
  • Nuk përmban sheqer shtesë, aromatizues, ngjyrues, konservant
  • sheqernat janë natyrale të përbërësve të formulës
  • të përcaktuara sipas ligjit.
Pesha neto : 250g

Përdorimi: Eshtë e rëndësishme për shëndetin e foshnjes suaj ti kushtoni vëmëndje sasisë dhe përgatitjes. Gjithmonë ushqeheni foshnjen tuaj me lugë.Mbylleni qesen pas çdo përdorimi, vendoseni në vend të pastër dhe në temperaturë ambjenti. Të përdoret brenda 3-4 javë. Nuk duhet të ngohet në mikrovalë(rrezik nga djegia). Bëni kontrolle të vazhdushme dentare pas daljes së dhëmbëve të parë.

Përdoret për foshnje nga muaji 6. Përgatitja :

  1. Vloni ujin dhe e lini të ftohet deri në 50°C.
  2. Vendosni sasinë e rekomanduar të muhalebisë (sipas tabelës) në një enë.
  3. Shtoni ujin e vluar sipas tabelës dhe përzieni.
  4. Lëreni të arrijë konsistencën e duhur para se ta konsumoni. Kontrolloni temperaturen.
Të përdoret përpara: Shiko datën në paketim Prodhuar në Kroaci. Eksportues: HiPP Austria GmbH, 4810. HiPP MUHALEBI ME FRUTA PËR BEBE 6+ MUAJSH - 250G: 9062300130734

Specifikimet

Kodi 732053
Marka HiPP
Mosha 6 muaj - 4 vjeç
Pesha neto 250 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp