Formula për Bebe Plasmon NutriUNO 1 - 700 GR (0-6M)

Formulë për bebe 0-6 muajsh, e pasur me vitaminat A, C dhe D të cilat kontribuojnë në mirëfunksionimin e sistemit imunitar. Plasmon NutriUNO duhet të përdoret vetëm me këshillën e pediatrit.

Marka: Plasmon
2,910Lekë3,130Lekë
Ulje7%
1

Përshkrimi

Vitet e para të jetës janë thelbësore për rritjen e tij dhe zhvillimin e sistemit të tij imunitar.

Karakteristikat

  • Qumështi Plasmon NutriUNO përmban përbërësin ekskluziv të qumështit të thartuar me lactobacillus.
  • Prodhuar në Itali. Ne, Plasmon, mbledhim qumështin brenda 24 orësh nga mjelja.

Paralajmërim

Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për foshnjën. Nëse ushqyerja me gji nuk është e mundur ose e mjaftueshme, sipas këshillës së pediatrit, foshnja duhet të ushqehet me një ushqim të përshtatshëm për nevojat e tij.

Përbërësit: Qumësht me përmbajtje 3,2% yndyre (59%), pluhur i demineralizuar nga qumështi i hirrës , maltodextrin, vajra bimorë (luledielli i lartë oleik , farë rapese , luledielli, kokos, sekuestrim: acid limoni), laktozë nga qumështi , galakto-oligosakaride nga qumështi , qumësht i skremuar i thartuar pluhur me Lactobacillus Paracasei CBA L74 (2.5%), kripëra minerale (citrat natriumi, fosfat kalciumi dibaz, citrat kaliumi, klorur kaliumi, klorur magnezi, karbonat kalciumi, laktat hekuri, sulfat zinku, sulfat kuponi, sulfat mangani, jodur kaliumi, natrium selenite), proteina e hirrë të pasur me alfa-laktalbumin, DHA (vaj i marrë nga mikroalga Schizochytrium sp.), vitamina (vitaminë C, vitaminë E, acid pantotenik, niacinë, riboflavinë, tiaminë, vitaminë A, vitaminë B6, acid folik, vitaminë K, biotinë, vitaminë D, vitamina B12), inositol, emulgator: lecitin soje , nukleotidet (citidinë-5’-monofosfat, adenozinë-5’-monofosfat, uridinë-5’-monofosfat, inozinë-5’-monofosfat, guanosinë-5’-monofosfat) .

Ruajtja: Pas përdorimit, mbyllni me kujdes qesen dhe ruajeni në një vend të thatë larg burimeve të nxehtësisë (jo në frigorifer). Produkti duhet të konsumohet brenda 3 javësh nga hapja e paketimit.

Si të përgatisim qumështin e formulës për bebet?

  • Lani me kujdes dhe thani duart. Sterilizoni shishen, thithën dhe unazën para përdorimit.
  • Zieni dhe hidhni sasinë e nevojshme të ujit të nxehtë në shishe (shih tabelën treguese të ushqimit) në një temperaturë prej 70 ° C.
  • Mbushni kupën e përfshirë të matjes duke niveluar pluhurin e tepërt me tehun e një thike të larë dhe të sterilizuar.
  • Hidhni sasinë e treguar të lugëve matëse në shishe (shih tabelën treguese të ushqimit).
  • Mbyllni dhe tundeni shishen.
  • Para se t’i jepni foshnjës, kontrolloni temperaturën e qumështit në pjesën e pasme të dorës. Temperatura e qumështit nuk duhet të kalojë 37/40 ° C.
  • Pas përdorimit, ktheni kupën matëse në kuti duke u siguruar që ajo të jetë e pastër dhe e thatë.

Për mbi 100 vjet, ne jemi duke u kujdesur për ju dhe për të vegjlit, për t'u siguruar që do t'ju shoqërojmë në mënyrën më të mirë të mundshme në të gjitha fazat e jetës.

Ushqyerja me gji është një mënyrë e pakrahasueshme për të siguruar ushqimin ideal për rritjen dhe zhvillimin e shëndetshëm të foshnjave dhe ofron përfitime për shëndetin e tyre duke ndihmuar në uljen e rreziqeve për sëmundje.

Vendimi për të mos ushqyer me gji është i vështirë dhe përdorimi i qumështit të formulës mund të ndikojë në sasinë e prodhuar të qumështit, prandaj këshillohet që të pyesni pediatrin tuaj për këshilla përpara cdo veprimi.

Formula për Bebe Plasmon NutriUNO 1 - 700 GR (0-6M)

Specifikimet

Kodi 736018
Marka Plasmon
Mosha deri në 6 muaj
Pesha neto 370 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp