Biskota për Fëmijë Plasmon 60 Gr

Receta ekskluzive e biskotës Plasmon me kalcium, hekur dhe vitamina të përzgjedhura, është studiuar me kujdes maksimal për të shoqëruar fëmijën në të gjitha fazat e rritjes.

Marka: Plasmon
120Lekë
1

Përshkrimi

Të gjithë përbërësit kontrollohen me kujdes, pa ngjyrues dhe konservues, pa gjalpë dhe pa vezë, me 8% yndyrë dhe kalori. Përbëhet prej 6 vitaminash dhe kripërash minerale.

Vlerat ushqyese për 100 g

Fuqia 1,741 kJ / 412 kcal

Yndyra 8g

prej të cilave acide yndyrore 1,5 g

të ngopura 5.2 g

acide yndyrore të monosaturuara 1.3 g

Karbohidratet (pd) 75 g

prej të cilave sheqerna 23 g

Fibrat 2.7 g

Proteina (N x 6.25) 8,7 g

Kripë 0,60 g

Tiaminë 0,5 mg

Riboflavine 0.8 mg

Niacine 9 mg

Vitamina B6 0.7 mg

Kalcium 310 mg

Hekur 6.5 mg

Biskota për Fëmijë Plasmon 60 Gr: 8001040419281

Specifikimet

Kodi 729038
Marka Plasmon
Mosha 6+ muaj
Pesha neto 60 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp