APTAMIL AR 2 “NEW GENERATION” 6-12 MUAJ - Anti Refluks

Aptamil AR (Anti Refluks) eshte ushqim per nevoja speciale mjekesore qe jepet me keshillen dhe nen vezhgimin e mjekut. Refluksi ndodh kur permbajtja e stomakut kthehet ne ezofag pas ushqyerjes, regurgitimi ndodh kur kjo mase arrin ne goje.

Marka: Aptamil
1,620Lekë
1

Përshkrimi

Specifika:

  • Permbajtja e pastes se krijuar nga bishtajat e karobit, sjell trashjen e formules, por pa ndikuar te vlerat ushqyese te saj duke reduktuar me 78% episodet e regurgitimit
  • Formule e gjenerates se re qe permban prebiotike scGOS/lcFOS, postbiotike & HMO 3’GL, (oligosaharide qe gjenden ne qumeshtin e gjirit) kombinim i provuar shkencerisht qe permireson mikrobioten dhe forcon imunitetin e bebeve
  • Gjate fillimit te perdorimit te formules anti-refluks do vihet re nje ndyrshim ne konsistencen e feceve te femijes ( behet me e bute)
Përbërësit: 100% proteina hirre, laktoze, ß-palmitat, perzierje patente prebiotikesh scGOS/lcFOS (raport 9:1), niseshte, LCPUFAs (omega-3 and omega-6), vitamina dhe minerale, antioksidante.

Për menaxhimin e regurgitimit & refluksit nepermjet ushqyerjes Frymëzuar nga 40 vjet kërkime pioniere mbi shëndetin gastrointestinal. Aptamil AR është ushqim për nevoja speciale mjekësore. Jepet me keshillen dhe nen vezhgimin e mjekut. Refluksi ndodh kur përmbajtja e stomakut kthehet në ezofag pas ushqyerjes, Regurgitimi ndodh kur kjo masë arrin në gojë.Aptamil AR përmban një pastë të krijuar nga bishtajat e karobit, e cila e trash formulën, pa ndikuar në përbërjen dhe vlerat ushqimore të saj. Ajo redukton me 78% episodet e regurgitimit.Aptamil AR 1& 2 është një formulë patentë e gjeneratës së re, e cila tashmë përmban prebiotikë scGOS/lcFOS ,Postbiotikë & HMO 3’GL, (oligosaharide që gjenden në qumështin e gjirit) kombinim i provuar shkencërisht që përmirëson mikrobiotën dhe forcon imunitetin e bebeve.Formulat e zakonshme AR përdorin niseshten ose drithërat për të mpiksur formulën, të cilat shndërrohen në lëng sapo bien në kontakt me amilazën dhe lëngjet gastrike duke humbur kështu efektin antirefluks.Kini kujdes! Aptamil AR është pak më i trashë se formulat standarte prandaj rekomandohet të përdoret një biberon me një vrimë, e cila të ketë një madhësi normale për të lejuar rrjedhjen e qumështit.Kur të filloni përdorimin e Aptamil AR, mund të vini re ndryshim në jashtëqitjen e bebit, ajo bëhet më e shpeshtë dhe më e butë, me një përbërje si pudingu.

Përberesit në 100 ml ushqim të përgatitur AR 2 Energji 285 kj /68kcal; Yndyrna 3.2g prej te cilave: (te ngopura 1.4 g, (te monopasaturuara 1.2g, te polipasaturuara 0.50g) ; Acid linoleik (LA) 428 mg; α-Acid linoleik(ALA) 51mg; Acid arakidonik (AA) 8.8 mg; Acid dokosahekzanoik DHA 17mg; Karbohidrate 8.1g prej te cilave: (sheqer 8.0g, laktoze 7.8g, inositol 8.0mg); Fibra 0.7g prej te cilave: GOS3 0.24g, FOS3 0.04g, 3’GL 4 0.015g) ; Proteina 1.4g; Kazeine 0.8g; Proteina hirre 0.50g; Vitamina: Vitamine A 60μg; Vitamine D 1.7μg; Vitamine E 1.1mg TE; Vitamine K 5.9μg; Vitamine C 8.8mg; Vitamine B1 0.06mg; Vitamine B2 0.14mg; Vitamine B3 0.46mg; Vitamine B6 0.05 mg; Folate 16μg; Vitamine B12 0.09μg; Biotin 1.8μg; Acid Pantotenik 0.56mg; Minerale: Natrium 23mg; Kalium 74mg; Klorid 54mg; Kalcium 95mg; Fosfor 55mg; Magnez 6.8mg; Hekur 1.1mg; Zink 0.65mg; Baker 0.05mg; Mangan 0.01mg; Fluor ≤ 0.006mg ; Molibde­num≤6.1μg, Selen 3.1μg, Krom≤6.1μg, Jod 13μg; L-karnitine 2.0mg; Koline 15mg; Taurine 5.1mg; Karbohidrate jokalorike 0.12g; Nukleotide 2.4mg

Rrezik alergjie: Peshku, Soja, Qumeshti.

Sasia: 400 gr.

Specifikimet

Kodi 650082
Marka Aptamil
Mosha 6 muaj - 12 muaj
Pesha neto 400 gr

Produkte të ngjashme

whatsapp